jump to cometonet.com
Banner
Banner
Banner

کانادا

آشنایی با سیستم برقی کانادا Print E-mail
User Rating: / 6
PoorBest 
Read : 3101 times

کانادا از برق 110 یا 120 ولت با فرکانس 60 هرتز استفاده میکند. بدین ترتیب وسایل برقی شما در ایران که با برق 220 ولت و فرکانس 50 هرتز کار میکند در کانادا قابل مصرف نیست و بهتر است زحمت آوردن وسایل برقی را به خود ندهید مگر آنکه این دستگاه برقی قابلیت کار با هر دو سیستم برقی را دارا باشد یا مصرف آن کم بوده و با یک تبدیل کوچک بتوان از آن استفاده کرد.

به گزارش کامتونت www.ComeToNet.com ، اگر در آپارتمان ساکن هستید ممکن است هزینه برق در شارژ ماهیانه آپارتمان شما منظور شده باشد. اما مدتی است که کنتورهای برق مجزا برای هر واحد نصب شده و هزینه برق  از شارژ ماهیانه خارج میگردد. در انتاریو مصرف برق زماندار است و دارای سه قیمت متفاوت میباشد که گردش آن در دوره شش ماهه پائیز-زمستان و بهار-تابستان با هم متفاوت است. برق از ساعت 7 عصر تا 7 صبح ارزانترین قیمت را دارد. تعطیلات رسمی و آخر هفته هم برق ارزان در اختیار شما قرار میدهد.

در کانادا از برق با عنوان Hydro یا هایدرو نام برده میشود. توجه داشته باشید که دوشاخه های استاندارد برق در کانادا دوشاخه فلزی پهن هستند نه گرد. گاهی سر سوم زمین هم در آنها وجود دارد. پس اگر دستگاه برقی از ایران به کانادا میآورید حتما یک تبدیل سر هم بخرید و همراهش بیاورید که پیدا کردن آن در روزهای اول ورود به کانادا کمی مشکل است.
سیمهای برق در کانادا از کدهای رنگی استفاده میکنند که معمولا سیاه برای سیم برقدار، سفید سیم خنثی یا نول، و نهایتا سبز برای اتصال به زمین استفاده میشود.

طبق استاندار برق کانادا، اگر پریزی در نزدیکی محیط آبی مانند حمام یا آشپزخانه نصب میشود باید حتما از نوع خاصی باشد که نوعی کلید مخصوص دارد که مانند فیوز میپرد و باید برای مصرف دوباره آنرا فشار داد تا وصل شود. از این پریزها معمولا در محیطهای باز مانند حیاط هم استفاده میشود.
در جعبه فیوزها هم گاهی فیوزهای مخصوص وجود دارد که معمولا در سر راه برق اتاقهای خواب قرار میگیرد که وقتی پرید نمیتوانید با زدن آن بلافاصله برق را وصل کنید بلکه باید آنرا چند لحظه نگه دارید. اینها را برای این توضیح میدهیم که اگر در کانادا و در خانه ای که زندگی میکنید مشکلی پیش آمد بدانید که چکار باید بکنید. هر آپارتمان یا خانه مستقل ، دارای یک جعبه فیوز هستید.

به تازگی دولت انتاریو به خانه هایی که قصد نصب سیستم برق خورشیدی روی سقف خانه شان را داشته باشند امکانات بانکی داده و برق مازاد آنها را برای تزریق به شبکه برق خریداری میکند.

BannerSitelinkx by eXtro-media.de
 

Comments  

 
0 #1 alireza 2013-11-15 11:35
سلام دانشجو مکانیکم .گلخونه تراشکاری ویزیتوری کار کردم .
راهنمایی بفرمایید با تشکر
Quote
 

Add comment


Security code
Refresh

©2003 - 2015 بازنشر مطالب با ذکر لینک کامتونت مجاز است.
We have 5 guests onlineContent View Hits : 867966